12.8. – 16. 8. Fakulta elektrotechniky a informatiky
Hurá prázdniny! Ale proč nezajít do letní školy a profesionálně si prohloubit své odborné znalosti? A můžeš se seznámit s mikrokontroléry a jejich každodenní využití :-)
Baví tě a zajímá programování? Máš chuť si vyzkoušet programování mikrokontrolérů a zapojení senzorů a dalších komponent?
Budeme navrhovat, vyrábět, soutěžit. Podle znalostí a orientace v probíraných tématech si každý účastník sestaví funkční zařízení s mikrokontrolérem, elektronické zapojení a aplikaci s mikrokontrolerem.
V průběhu letní školy se seznámíš se základy programování mikrokontrolérů, řídicích systémů a se základy senzoriky. Úspěšným absolvováním letní školy získáš znalosti a dovednosti, které můžeš využít později v budoucím zaměstnání nebo ve vysokoškolském předmětu:
430-2203/05 – ČMT1 – ČÍSLICOVÁ MIKROPROCESOROVÁ TECHNIKA I v případě následného studia na univerzitě VŠB-TUO, studijního programu Řídicí a informační systémy na fakultě Fakultě elektrotechniky a informatiky.
Naučíš se:
- Úvod do mikrokontrolerů. Základy stavby elektrických obvodů s mikrokontrolery. Principy programování v jazyce C/C++. Seznámení s programovacím prostředí Arduino IDE. Provázání mikrokontrolérů a světa kolem nás (práce s periferiemi). Základní softwarové bloky smyčky větvení funkce. Jo je to signál a rozdíly mezi analogovým a digitálním signálem.
- Programování mikrokontrolérů za použití předpřipravených funkcí. Instalace a využití rozšíření kódu v podobě arduino knihoven. Programování a práce se sensory. Využití sensorů a aktuátorů pro reálné aplikace. Tvorba vlastní knihovny pro ovládání vlastního HW.
- Práce na samostatném projektu – stavba a programování vlastního modelu herního zařízení ping-pong. Programování ukázkových úloh se sensory
- Vnitřní struktury mikrokontrolerů. Přístup k registrům a pokročilé programování mikrokontrolerů. Debuggování embedded systémů s emulátorem J-link. Princip fungování mikrokontrolerů na úrovni periferií mikrokontrolérů a matematické operace s registry.
- Programování vlastních driverů s využitím nabytých znalostí o periferiích mikrokontroleru a zprovoznění připraveného programu z platformy Arduino na platformě Kinetis MKL25Z
Na profesionálním vybavení:
- Arduino IDE
- Eclipse
- Ozone
- Vývojové desky:
- Arduino UNO
- freedom KL25Z
Navíc se podíváš do našich odborných laboratoří s automatizační robotickou průmyslovou linkou.
Každý den se budeme scházet na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO v laboratoři EA425
Od 8:00 do 13:00
Svačinu a pití od nás každý den dostanete!
Cena: 1500,- Kč